کتاب مرفی

اثر ساموئل بکت از انتشارات ققنوس - مترجم: سهیل سمی-داستان روانشناسانه

در ميان رمان‌ های ساموئل بكت، شاعر، نويسنده و نمايشنامه‌ نويس ايرلندی (۱۹۸۹-۱۹۰۶) مِرفی چند شخصيت و طرحی كم ‌و بيش روشن دارد. از بعضی جهات به خود «بكت» شبيه است. زندگينامه‌ نويسان او به خطوط موازي ميان اين رمان و زندگی بكت اشاره كرده‌ اند. گفتنی است بكت در زمان نگارش اين رمان در لندن به روانكاو مراجعه می كرده است.
بكت در همان دوره، عامدانه و به قصد تجربه كردن فضا و روحيه‌ها براي ديدار با «جفری تامپسن»، دوستش، به بيمارستان مي‌رفت. در رمان مطالبي نيز وجود دارد كه به خاطرات و ديده‌ها و شنيده‌هاي بكت از دوران كودكي تا بزرگسالی اش مربوط می شدند. با وجود تمام تمسخرها و شرح‌ های عينی، روشن است كه نويسنده با مِرفي همدلی دارد. اين كتاب در دوره‌ای نوشته شد كه بكت مانند بسياری از نويسندگان هموطن و غيرهموطنش تحت تأثير نويسنده بزرگ ايرلندي «جيمز جويس» بوده است. جويس نيز به بكت اعتنا داشته و گويا دو فصل اول مِرفي را به دليل علاقه‌ای كه به اين رمان داشته از بر كرده بود. رمان مِرفي در ميان آثار ساموئل بكت نيز موقعيتی متمايز دارد. در اين رمان، راوی، بيش از راوي‌های ديگر بكت، از عقايدش مي‌گويد. هر چند هر بار كه اين كار را انجام مي‌دهد، خواننده را ذوق زده مي‌كند اما... .


خرید کتاب مرفی
جستجوی کتاب مرفی در گودریدز

معرفی کتاب مرفی از نگاه کاربران
Murpgy (این کتاب و شخصیت خود) بکت است، ما، هر یک از ما که سعی دارد زندگی خود را در دنیای خودش زندگی کند، و این واقعیت که دیگران نمی بینند ما چقدر خوشحال هستیم، فقط با ما هستیم راه حل مسائل حل شد، این واقعیت که آنها می خواهند ما بخشی از آنها باشند و با استانداردهای خود زندگی کنند، چیزی جز به ما نابود نمی کند! راه مورفی را ویران کرد.

مشاهده لینک اصلی
نه کاملا شگفت انگیز به عنوان سه گانه، به من، اما قطعا بسیار بیشتر قابل دسترسی است. و واقعا کاملا دوست داشتنی. بازبچه

مشاهده لینک اصلی
این کتاب بهترین خط اول هر رمان انگلیسی در چاپ امروز است (شما باید آن را بخوانید تا متوجه شوید چه چیزی است).

مشاهده لینک اصلی
من آن را شکست می دهم: این کتاب، به سختی ساخته شده است، در مورد چگونگی فیزیکدانان خود را فریبنده است. این کتاب، به سادگی گفت، در مورد اینکه چقدر عمیق گناه ماست. خیلی خنده داره

مشاهده لینک اصلی
واقعا از این لذت بردم به طرز شگفتآنی خنده دار، به طرز وحشیانه ای، به عنوان مثال،Miss Carriages مشتاقانه میدانستند که هیچ محدودیتی وجود ندارد، اما باطل است. سخت است که در سطح کلان، اما در یک جمله و سطح پاراگراف، یک گنج بعد از دیگری است. بسیاری از آثاری که بیش از هر صفحه از سر من سرچشمه می گیرند، وجود دارد که زمانی که من برای اولین بار خواندن کتاب I (احمقانه و متکبرانه، به عقب نگاهی بیندازید) فکر میکردم که بکت باید تمام اینها را داشته باشد. به عنوان مثال، شما در حال خواندن همراه با این جملات ضربه: @ Murphy برخی از اعتقاد به مدرسه کلل بود. ممکن است Marbe و Bühler فریب خورده باشد، حتی وات تنها انسان بود، اما چگونه می تواند اشتباه شود؟ ... و این اولین بار است که شما از Külpe، Marbe، BÃhhler، Watt و Ach می شنوید. قدیمی بکتز فقط در مورد نام های اختراع شده به صورت فریبنده ای پرتاب می شود، درست است؟ من نمی توانم به بکتت قصد صحبت بدهم، اما نام آنها را اختراع نمی کنند - تحقیقات کمی نشان می دهد اسوالد کولپ روانشناس ساختاری است که اندیشه بی نظیر را مورد بررسی قرار داده و با این مفهوم از مجموعه هایmental، @ و Marbe، بایلر، وات و آه دانش آموزان او بودند. هر بار که من یک کلمه، نام، عبارت لاتین یا سایر آشکارا آشکارا را می دیدم، آنها را نگاه کردم، پیش بینی کرد که آنها اختراع بکت است، اما نه. آنها چیزهای واقعی بودند، و آنها در زمینه نوشتن بکتها کاملا معقول بودند. خیلی ترسناک

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرفی


 کتاب فداکاری مظنون X
 کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته
 کتاب هنوز آلیس
 کتاب چلنجر دیپ
 کتاب عنکبوت
 کتاب در تنگ