کتاب لرد جیم

اثر جوزف کنراد از انتشارات نیلوفر - مترجم: صالح حسینی-داستان روانشناسانه

لرد جیم یک رمان جوزف کنراد است که در ابتدا به عنوان یک سریال در مجله Blackwoods از اکتبر 1899 تا نوامبر 1900 منتشر شد. یک رویداد اولیه و ابتدایی در داستان این است که رها کردن یک کشتی مسافربری در خلبان توسط ناوگان خود، از جمله یک دریانورد جوان انگلیسی به نام جیم او به طور عمومی برای این اقدام محرمانه است و این رمان پس از تلاش های بعدش برای رسیدن به خواسته های خود و گذشته اش به دنبال دارد. جیم به خاطر محکومیت یک لحظه از دست رفته عصب در طی یک سفر فاجعه آمیز، به محکومیت یک دادگاه تحقیق، محکوم می شود. در پی شرارت او به منطقه عجیب و غریب پاتوزان سفر می کند و به عنوان نماینده در این پست از راه دور به عنوان تیان جیم احترام می گذارد. در اینجا او یک معیار آرامش و احترام در خود پیدا می کند. با این حال، هنگامی که یک باند دزدان به جزیره وارد می شود، حافظه از رسوایی قبلی او دوباره به جلو می آید، و رابطه او با مردم جزیره به خطر افتاده است.


خرید کتاب لرد جیم
جستجوی کتاب لرد جیم در گودریدز

معرفی کتاب لرد جیم از نگاه کاربران
اگر شما یک دانش آموز جدی از کنراد هستید، باید Typhoon، Heart of Darkness و لرد جیم را بخوانید. پس از خواندن لرد جیم، مقایسه با قلب تاریکی اجتناب ناپذیر است. دو کتاب سالانه از هم جدا شدند کنراد ابتدا لرد جیم را شروع کرد، آن را برای نوشتن و انتشار HOD گذاشت، و سپس لرد جیم را گسترش داد. بسیاری از لحن، تم ها، تصاویر و حتی زبان مشابه است اگر نه یکسان است. به نظر من، گرایش تیره، کار ادبی بهتر است و در فهرست کوتاهی از رمان های مورد علاقه من است. این زیبا، ساده، متمرکز، بی وقفه و اجتناب ناپذیر است. لرد جیم، در مقابل، یک کار بلندپروازانه است، که در طراحی و طراحی آن، و در نهایت انسان بیشتر پیچیده است. در حالی که HOD در مینیمالیسم قاطعانه آن، افسانه است، لرد جیم عمدا پیچیده است و تقریبا همه فضایی فاکنرزسک دارد. هر دو اثر گفت و گو بین مارلو و دیگران را نشان می دهد. در HOD، Kurtz، مرد الاول توخالی است. در لرد جیم جیم است، قهرمان ایده آلیست، اما غم انگیز؛ شاید قرن نوزدهم Everyman، برکت و لعنت به طور یکسان توسط امپریالیسم دریایی اروپا. Marlowe راوی داستان Kurtz است، در حالی که او شخصیت مرکزی و ناظر جیم است. این تعامل بین Marlowe و جیم است که به من یادآوری Gatsby بزرگ است و شواهدی وجود دارد که فیتزجرالد معتقد Conrad بود.

مشاهده لینک اصلی
چشم انداز ضعیف است آخرین کتاب کنراد قرن نوزدهم، اطمینان را فراهم می کند که ما هرگز نمی توانیم به اندازه کافی خوب باشیم، اگر شما خوشبختانه تخریب خواهد شد، اگر فاجعه کمتر خوش شانس، و مرگ خود را به رحمت خواهد بود. ایده آل ها، تمدن و ارزش ها، حتی عشق، هیچ کس در برابر نقاط ضعف جهانی ما هیچ شانسی ندارد، اما قبل از اینکه ما شروع به بدبختی کنیم، رمان خودمان یک تمرین با خوش بینی است - حداقل - کنراد نشان می دهد، ما می توانیم در مورد این چیزها صحبت کنیم، حتی با کف زدن و در زبان های خارجی مانند انگلیسی. چنین امری بی نظیری در انتظاراتی است که هر کدام از ما را به دریا هدایت می کرد، چنین نامعلومی با شکوه، مانند حرص زیبایی از ماجراهایی است که تنها پاداش و پاداش آنهاست! چیزی که ما می گیریم ... در هیچ زندگی دیگر توهم بیش از واقعیت وجود ندارد - در هیچ کس دیگر ابتدا همه توهم است - فریب دادن سریع تر - زیر ذره کامل تر (p101) در یک پشته از این کتاب این کتاب به یاد من از قلب از تاریکی، بازی با همان موضوعات، هر چند از یک نقطه نظر دیگر، با استفاده از همان راوی مارلو را برای قاب رمان مرکزی. شخصیت Kurtz شخصیت اصلی این داستان است اما ما به او نزدیک تر هستیم. کنراد جریان داستان روایت را به طول کتاب گسترش می دهد و در این نسخه کنراد دفاع بعدی را مطرح کرد که استدلال واقع گرایانه آن است، سخنان بلندتری در پارلمان وجود دارد اما او به نظر می رسد موضوع را قطعا با داشتن کتاب ضبط شده بر روی سیلندرهای موم و اختراع کتاب صوتی. سوابق جلسات ضبط از ویرجینیا وولف ستایش شده است، و من از داستان روایت تا جریان آگاهانه آن نیستم. چیزی که مهمترین چیزی که توجه من را به خود جلب کرد شروع با این است که چگونه شخصیت رانده کتاب است. کنراد رویای خود را جیم می کند، او را مانند یک اسباب بازی بر روی صفحه می گذارد و سپس پیشرفت غیر خطی خود را می بیند - چه اتفاقی می افتد به چنین و چنین فردی زمانی که آنها در موقعیتی قرار می گیرند که متوجه شوند کافی نیستند آنها پس از آن؟ اگر آنها فرصت دوم را دریافتند که چطور ممکن است این اتفاق بیفتد و چطور این شانس را بازی کند، تا زمانی که تصور کنیم هر آنچه که اتفاق می افتد باید با شخصیت جیمز سازگار باشد؟ و ما می رویم یک رمان داریم این کاملا قابل توجه است.در حالی که من ناراحت با داستان مرد سفید شکسته شناور در جمعیت بومی و صرفه جویی در آنها، آنها را به درستی به عنوان پروردگار خود قضاوت، اما کنراد راحت بود با هر چیزی به طور مستقیم به جلو و یا - پایان سرطان استعمارگر با شخصیت او و یا پروردگار جیمز سازگار نبود. ناکامی این موضوع این است که قلب تاریکی بهتر است، فشرده، تقطیر، پرشور، این کتاب فقط در مقایسه با آن بدتر می شود.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب بیش از یک هفته و نیم بوده است. این بسیار غیر معمول است. من سعی نکردم آن را برگردانم تا مجموعه ای از کتاب ها را بخوانم که در آن هفته یک و نیم است، اما بارها سخت است. من متوجه شدم که اولیسس مشکوک به نظر می رسد، هر بار یک بار در هر زمان یک بار در مورد نقص عملکرد واقعیت به آن نگاه می کند تا ببیند آیا آن را نقل مکان کرده است یا اینکه ایدئوت را در کیف پول من بپوشاند تا سعی کند تا کمی بیشتر از آن عبور کند. (آیا کسی دیگر فکر می کند که عجیب است که یک کتاب 600 ساله داستایوفسکی تنها چیزی است که در کیف پول من قرار می گیرد؟) و لرد جیم، که اکثر اوقات برای آن زمان نیز انجام می شد. و اولین گروهی است که در واقع به پایان رسید. توجه: بقیه این بررسی به دلیل تغییرات اخیر در سیاست و اجرای قانون Goodreads حذف شده است. شما می توانید بخوانید چرا من به این تصمیم در اینجا آمده ام. در همین حال، شما می توانید تمام بررسی در Smorgasbook را بخوانید

مشاهده لینک اصلی
محتاطانه و دشوار به دنبال، اما هنوز یک قطعه زیبا از کار است. من می گویم @ دشوار به دنبال @ به این معنی که Conrad همیشه تعادل خود را عمل و نمایشگاه در لرد جیم بود. قسمت های بزرگی از بکستور یا مینیاتور شخصیت وجود داشت. مطمئنا شخصیت سنگدان این کار است که در آن یک مرد عمیق تر و عمیق تر به نوعی فراموشی فرآیندهای قابل کنترل می پردازد تا از شکست های خود در مرحله بزرگتر تمدن کاسته شود، بنابراین سخت است که کنراد را در این مورد نادیده بگیریم. show، به نظر نمی رسد @ نویسندگان اعتقاد بر این است که شاید امروز به خانه بیشتر از آنچه که در زمان خود بود، رانده شود، بنابراین شکایت من از این جهت است که من در حال مشاهده کتاب از طریق ذهنیت خوانندگان روزمره است. و هرچند من عاشق فلسفه هستم، به نظر من در كلاج تخصص داشتم، من شخصا ترجيح ميدهم كه كاري را كه ميگذرد، بخوانم. بله، به من مبارزات درونی، فلسفه، اخلاقیات و مانند آن ها را می دهم، اما در عوض آنها در عمل به عنوان یک قرص در غذاهای سگ پنهان شده اند تا حیوان را بخورند. این حیوان تقریبا هر چیزی را فرو می ریزد اگر آن را در یک نما چوی پیچیده است. من فقط انسان هستم

مشاهده لینک اصلی
خیلی درباره ی این رمان صحبت کنید. یکی از داستانهای ماجراجویانه، اما از سوی دیگر، پیشگویی از رمان مدرن است، از دیدگاه های مختلف، از دیدگاه های مختلف، ایجاد یک دیدگاه تقریبا cubist از مبارزه مردان با گناه و اخلاق. پروس زیبا و کاراکتر جذاب است، هر یک از آنها توسط شیاطین درونی خود پریشان می شوند. جیم، خود، تقریبا نسخه جوانتر از Kurtz از قلب تاریکی است، اما شخصیت های مورد علاقه من احتمالا Brierly، کاپیتان دریایی فرابند، و استین در میان تمام پروانه های او است. این رمان در زیبایی و خلوص بسیار مشتاق است. نقل قول های مربوط به فاجعه پتنا ویرانگر است. ارزش خواندن خوب است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب لرد جیم


 کتاب هنوز آلیس
 کتاب درک یک پایان
 کتاب ننگ بشری
 کتاب یک اتفاق مسخره
 کتاب زندگی جعلی من
 کتاب هنگامی که نیچه گریست